Zdrowe nogi - profilaktyka żylaków

Ćwiczenia dla zdrowia Twoich nóg

Gimnastyka żylna wspiera żyły w ich najważniejszym zadaniu: odprowadzeniu krwi z powrotem do serca. Wiele ćwiczeń możesz wykonywać w domu lub nawet w miejscu pracy, aby:
  • utrzymać prawidłowy przepływ krwi,
  • zachować elastyczność nóg i żył.
Ćwiczenia na żylaki

Czy wiesz, że...

Już 10-15 minut codziennych ćwiczeń może złagodzić dyskomfort, obrzęk, ból, uczucie napięcia i ciężkości nóg, jak również zapewnić długotrwałe zdrowie i dobre samopoczucie.
Lioton® 1000 Tubka i opakowanie żelu Lioton® 1000 z heparyną
Lioton® 1000

Pończochy wspierające

Pończochy wspierające są zalecane szczególnie osobom, które prowadza siedzący tryb życia lub przez znaczną część dnia przebywają w pozycji stojącej.

Pończochy wywierają ucisk i usprawniają krążenie krwi w nogach, przeciwdziałając ciśnieniu wywieranemu we wnętrzu żyły. Pomaga to przepompować krew z powrotem do serca.

Pokarmy wysokobłonnikowe

Udowodniono, że pokarmy bogate w błonnik chronią przed rozwojem żylaków. Spożywane w odpowiednich ilościach zapobiegają zaparciom, które zwiększają ciśnienie w jamie brzusznej i mogą skutkować przeciążeniem systemu żylnego.

Owoce

Silne antyoksydanty, takie jak witamina C i bioflawonoidy obecne w świeżych owocach, są znane z ochronnego wpływu na warstwę kolagenu w ścianach naczyń krwionośnych. Kolagen wzmacnia żyły i odgrywa istotną rolę w prawidłowym ich wyścieleniu.
© 2024 Berlin-Chemie AG Kontakt Nota prawna Zasady prywatności danych Referencje
Ładowanie...