Lioton® 1000 na stłuczenia i urazy sportowe

Urazy sportowe

Podczas uprawiania sportu nietrudno o wypadki i urazy. Bieganie, ćwiczenie na siłowni, jazda na rowerze, gra w piłkę nożną lub inne sporty zespołowe to dyscypliny, w których kontuzje są bardzo powszechne. Gdy w wyniku urazu naczynie krwionośne ulegnie przerwaniu, a krew przenika do otaczających tkanek, powstaje krwiak podskórny, zwany popularnie siniakiem. Siniaki i obrzęki w przebiegu urazów rozwijają się szybko. Zawsze zejdź z boiska i schłodź kontuzjowane miejsce. Dzięki temu zredukujesz ból i ograniczysz przepływ krwi w tkance.
Lioton® 1000

Przeciwobrzękowe działanie żelu Lioton® 1000

W przypadku krwiaków podskórnych, stłuczeń i obrzęków żel Lioton® 1000 działa dokładnie w miejscu urazu. Substancja czynna żelu Lioton® 1000, heparyna (przyspiesza również wchłanianie się krwiaków podskórnych). Daje uczucie chłodzenia i ulgi w miejscu aplikacji. Żele takie jak Lioton® 1000 powinien być w torbie każdego sportowca.

Środki ostrożności:

Żelu Lioton® 1000 nie należy stosować na otwarte rany.

Jak zapobiegać urazom?

Stłuczenia i naciągnięcia są z pewnością najczęstszymi kontuzjami w sporcie. Najlepszym sposobem ich uniknięcia jest odpowiednia rozgrzewka. „Zimny start” szybko doprowadza do napięcia i naprężenia mięśni i ścięgien, a to może w nieprzyjemny sposób zakończyć naszą aktywność. Ważny jest również odpowiedni sprzęt np. obuwie sportowe czy odzież funkcjonalna chroniąca przed zimnem, deszczem i wiatrem.

Dostosuj aktywność fizyczną do swoich możliwości – w ten sposób unikniesz kontuzji. Ubytki płynów uzupełnij elektrolitami.

© 2024 Berlin-Chemie AG Kontakt Nota prawna Zasady prywatności danych Referencje
Ładowanie...