Wysokie stężenie heparyny i unikalna żelowa formuła żelu Lioton® 1000 zapewniają skuteczne przenikanie substancji czynnej przez skórę. Ponadto żel Lioton® 1000 jest dobrze tolerowany i posiada atrakcyjne walory kosmetyczne.
Dzięki wyjątkowemu połączeniu heparyny i żelowej formuły, Lioton® 1000 jest skuteczny w walce z obrzękami i uczuciem ciężkości nóg. Heparyna – główny składnik żelu Lioton® 1000 – jest wysoce skuteczną substancją czynną o działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym.
Nieplamiący żel łatwo wchłania się przez skórę, łagodzi objawy towarzyszące niewydolności żył powierzchownych i przynosi przyjemne uczucie chłodzenia bezpośrednio po aplikacji. Z uwagi na fakt, iż żel Lioton ® 1000 stosuje się dokładnie na miejsce występowania dolegliwości, ryzyko negatywnego wpływu na cały organizm jest minimalne (dobra tolerancja).
Substancją czynną zawartą w żelu Lioton® 1000 jest heparyna (w postaci heparyny sodowej).
Lioton® 1000 dostępny jest w formie żelu, przeznaczonego do stosowania na skórę (w opakowaniach o pojemnościach 30 g, 50 g, 100 g).
Żel Lioton® 1000 jest dobrze tolerowany.
Cierpisz z powodu żylaków i ich powikłań?
Skonsultuj się ze swoim lekarzem!
Żel Lioton® 1000 jest powszechnie stosowany w łagodzeniu częstych powikłań związanych z chorobami żył powierzchownych:
Operacyjne usunięcie żylaków z reguły polega na strippingu (usunięciu żyły odpiszczelowej) lub flebektomii (chirurgicznym usunięciu żylaków bez usunięcia żyły odpiszczelowej); mniej inwazyjne techniki to skleroterapia (w usuwaniu pajączków) lub wewnątrzżylne leczenie laserowe.
Żel Lioton® 1000, dzięki właściwościom przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym, łagodzi objawy występujące po operacjach żył.
Nocne skurcze mogą być objawem żylaków. Choroby żył powierzchownych mogą prowadzić do występowania skurczów nóg, szczególnie w nocy. Skurcze nóg bywają bardzo bolesne i uciążliwe. Stosowanie żelu Lioton® 1000 znacząco ogranicza występowanie nocnych skurczów.
Lek należy stosować 1 do 3 razy na dobę nakładając pasek żelu o długości 3-10 cm na powierzchnię skóry i delikatnie masując, aż do wchłonięcia żelu. Żel ma łagodny zapach lawendy i neroli i nie pozostawia tłustych plam, dlatego jego stosowanie jest komfortowe nawet w sytuacjach biznesowych czy w podróży.
Produktu leczniczego Lioton® 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na heparynę lub którykolwiek ze składników leku. Z uwagi na brak badań klinicznych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci poniżej 12 lat, produktu leczniczego Lioton® 1000 nie należy stosować w tej grupie wiekowej.
Produktu leczniczego nie należy stosować:
- na otwarte rany,
- na sączące się zmiany skórne,
- w okolicy oczu, nosa i ust.
Brak jest wystarczających badań dotyczących stosowania leku podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Heparyna jest naturalną substancją zapobiegającą krzepnięciu krwi w naczyniach krwionośnych. Wykazuje właściwości przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.
Heparyna, główny składnik żelu Lioton® 1000, działa na kilka sposobów.
Oddziałując na mediatory stanu zapalnego, może łagodzić objawy związane z chorobami żył powierzchownych, takie jak uczucie ciężkości, obrzęki nóg.
Ponadto heparyna ogranicza wysięk z naczyń objętych stanem zapalnym, przez co przeciwdziała powstawaniu obrzęków. Hamuje również procesy krzepnięcia oraz pomaga usprawnić mikrokrążenie.
Heparyna działając przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwzakrzepowo sprawia, że żel Lioton® 1000 łagodzi objawy chorób żył powierzchownych.