NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Poniższe pytania i odpowiedzi powinny rozwiać Twoje wątpliwości, jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych informacji, skonsultuj się ze swoim lekarzem lub farmaceutą.
Ulotkę informacyjną dla pacjenta możesz pobrać tutaj (ulotka informacyjna dla pacjenta w formacie PDF)
Problemy żylne mogą pojawić się lub nasilić w czasie ciąży. Brak jest wystarczających badań dotyczących stosowania leku podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Lioton® 1000 jest stosowany miejscowo na skórę. Zanim zastosujesz Lioton® 1000, uważnie przeczytaj całą ulotkę informacyjną o leku. Lioton® 1000 nie powinien być stosowany u osób uczulonych na heparynę sodową lub którykolwiek składnik preparatu.
Opuchnięte nogi mogą być jednym z pierwszych objawów chorób żył, nawet przed wystąpieniem żylaków czy innych widocznych oznak. Uczucie kłucia i mrowienia nóg mogą wskazywać na początkowy etap niewydolności żył powierzchownych lub osłabienie żył. Jeśli każdego wieczora Twoje nogi są opuchnięte, niezależnie od codziennej aktywności, lub jeśli Twoje kostki puchną podczas długodystansowych podróży, może to świadczyć o tym, że Twoje żyły są osłabione i czas podjąć odpowiednie działania.
Porozmawiaj ze swoim lekarzem!

Rozwój niewydolności żył powierzchownych rozpoczyna się w momencie, kiedy regularnie dokucza Ci uczucie ciężkości, obrzęki i ból nóg. Obrzęki pojawiają się wtedy, kiedy krew nagromadzona w nogach znacząco podnosi ciśnienie w żyłach i otaczających tkankach, zaburzając mikrokrążenie i drenaż limfatyczny.

Nie należy zapominać o wzmocnieniu mięśni, które wspierają przepływ krwi. Sprawdzoną metodą jest stosowanie pończoch uciskowych. Im wcześniej podejmiesz odpowiednie działania, tym lepiej.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat stosowania leku, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Wiele osób ma genetyczne predyspozycje do żylaków, dlatego obrzęki czy ból nóg mogą dotykać nawet młode osoby (szczególnie kobiety). Z reguły choroba postępuje w czasie. W przypadku stadiów zaawansowanych specjalista od żył (flebolog), po przeprowadzeniu dogłębnego badania, może omówić z Tobą różne możliwości terapeutyczne (np. leczenie chirurgiczne).

Dzięki formulacji wodno-alkoholowej Lioton® 1000 zapewnia natychmiastowe uczucie chłodzenia, przynosząc ulgę i uczucie lekkości. Heparyna poprawia mikrokrążenie, łagodzi obrzęki i zaczerwienienie, dzięki czemu może łagodzić uczucie napięcia i ciężkości.

Warto ponadto rozważyć stosowanie pończoch uciskowych, jeśli w ciągu dnia dużo stoisz lub siedzisz. Pończochy pomagają Twoim mięśniom i żyłom pompować krew z powrotem do serca.

Tak, żel Lioton® 1000 można stosować na krwiaki podskórne i stłuczenia (na nieuszkodzoną skórę). Heparyna poprawia mikrokrążenie, łagodzi obrzęki i zaczerwienienie, a dzięki wodno-alkoholowej formule żel przynosi natychmiastowe uczucie chłodzenia.

Żelu Lioton® 1000 nie należy stosować na otwarte i krwawiące rany oraz na obszary skóry objęte zakażeniem.

© 2021 Berlin-Chemie AG Kontakt Nota prawna Zasady prywatności danych Referencje