Zel Lioton 100 - zdrowie i piekno Twoich 
n

Żel Lioton 1000®

Łatwy i przyjemny w użyciu

Lioton 1000 z zaawansowaną technologicznie formułą żelową a także sprawdzoną i skuteczną substancją czynną - heparyną, jest połączeniem specjalistycznej wiedzy farmaceutycznej i osiągnięć badań i rozwoju. Powodem, dla którego żel
Lioton 1000 zyskał tak dużą akceptację wśród użytkowników, jest nie tylko jego skuteczność, ale również wygoda
stosowania!

Ciężkie i obolałe nogi?

Wiele osób narzeka na ciężkie, opuchnięte, a nawet obolałe nogi, szczególnie po długim okresie siedzenia lub stania.

Zacznij działać natychmiast!

Żel Lioton 1000 przynosi natychmiastową ulgę i poprawia mikrokrążenie skóry.

Łatwy w stosowaniu

Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę nakładając 3-10 cm żelu na powierzchnię skóry i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia żelu.

Dokładnie na miejsce występowania dolegliwości!

Nieplamiący żel łatwo przenika przez skórę, zapewnia zmniejszenie dolegliwości i przynosi natychmiastowe uczucie ulgi i przyjemnego chłodzenia.

Stosowanie

Lioton 1000 przeznaczony jest do stosowania na skórę.
Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę nakładając 3-10 cm żelu na powierzchnię skóry i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia żelu.
„Żel nie brudzi i nie pozostawia tłustych plam, dzięki czemu można go wygodnie używać nawet w pracy lub podczas podróży.”

 

Kiedy nie stosować
Leku Lioton 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na heparynę lub którykolwiek ze składników leku. Z uwagi na brak badań klinicznych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci poniżej 12 lat, leku Lioton 1000 nie należy stosować w tej grupie wiekowej.

 

Gdzie nie stosować
Nie należy stosować żelu Lioton 1000 na krwawiące lub otwarte rany, błony śluzowe lub obszary zakażone. Nie stosować wokół oczu, nosa, ust.

 

Ciąża i karmienie piersią
W czasie ciąży i karmienia piersią problemy z krążeniem mogą pojawiać się częściej lub występować z większym nasileniem. Z uwagi na brak wystarczających wyników badań dotyczących stosowania produktu leczniczego podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Postaw na aktywność

Naturą człowieka jest by pozostawać aktywnym przez cały dzień. Jednakże nowoczesny styl życia i rodzaj pracy nie zawsze na to pozwalają.

 

Brak ruchu, częste i długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej lub stojącej prowadzą do zaburzeń krążenia krwi. Dodatkowo, czynniki takie jak nadwaga lub palenie papierosów, również negatywnie wpływają na jędrność tkanek, szczególnie u kobiet.

 

Uprawianie sportów i zdrowy styl życia przyczyniają się do zapobiegania chorobom żylnym.

 

›› Więcej

 

Nazwa produktu leczniczego: Lioton 1000; 8,5 mg (1000 j.m.)/g, żel. Skład i postać farmaceutyczna: 1 g żelu zawiera 8,5 mg (1000 j.m.) heparyny sodowej (Heparinum natricum). Wskazania terapeutyczne do stosowania: Leczenie wspomagające w: chorobach żył powierzchownych takich, jak: zapalenia żył, zakrzepowym zapaleniu żył, żylakach kończyn dolnych; krwiakach podskórnych, stłuczeniach, obrzękach. Przeciwwskazania: Produktu leczniczego Lioton 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na heparynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych produktu leczniczego. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i parahydroksybenzoesanu propylu, jako substancji pomocniczych, nie należy stosować produktu leczniczego u osób z alergią na parabeny. Podmiot odpowiedzialny: A. MENARINI Industrie Farmaceutiche Riunite s.r.l. ;3 Via Sette Santi, 50131 Florencja, Włochy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Berlin-Chemie / Menarini