Zel Lioton 100 - zdrowie i piekno Twoich 
n
 

Czy masz jakieś pytania?

Jeżeli masz jakieś pytania na temat żelu Lioton 1000 i sposobu jego stosowania, skontaktuj się z nami!

 

›› Więcej

 
 

Najczęściej zadawane pytania

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeżeli masz dalsze wątpliwości poradź się /zapytaj lekarza lub farmaceuty.

 

Czy mogę stosować żel Lioton 1000 w czasie ciąży i karmienia piersią?

W czasie ciąży i karmienia piersią mogą pojawić się problemy z krążeniem lub nasilić się ich objawy. Przed zastosowaniem leku Lioton 1000 należy poradzić się lekarza.

 

Czy żel Lioton 1000 jest bezpieczny?

Żel Lioton 1000 charakteryzuje się bardzo niskim ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, gdyż żel jest stosowany miejscowo dokładnie tam, gdzie występują dolegliwości. W odróżnieniu od leków przyjmowanych doustnie, ryzyko działań niepożądanych ogólnoustrojowych jest bardzo niskie. Leku Lioton 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

 

Jak rozpoznać słabe żyły (niewydolność żylną)?

Spuchnięte nogi mogą być pierwszą oznaką choroby żylnej, zanim nawet pojawią się żylaki lub inne widoczne oznaki. Kłucie, mrowienie i swędzenie nóg może wskazywać na początek choroby żylnej lub istniejącą niewydolność żylną. Jeżeli każdego wieczoru obserwujemy, że nasze nogi są spuchnięte niezależnie od tego, co robiliśmy w ciągu dnia, lub jeżeli po długiej podróży mamy spuchnięte kostki, oznacza to, że nasze żyły mogą być osłabione i że najwyższy czas na rozpoczęcia działania.

 

Czy można opóźnić proces rozwoju niewydolności żylnej?

Rozwój niewydolności żylnej rozpoczyna się, gdy objawy w postaci ciężkich, opuchniętych i bolących nóg pojawiają się regularnie. Krew, która zgromadziła się w nogach, stwarza zbyt wysokie ciśnienie w żyłach i otaczających tkankach, zaburzając mikrokrążenie i drenaż limfatyczny, dlatego pojawią się obrzęki. Aby temu przeciwdziałać, powinno się stymulować mikrokrążenie, na przykład stosując żel Lioton 1000. Należy także wzmocnić mięśnie, aby mogły wspierać swobodny przepływ krwi. Kolejnym sprawdzonym sposobem może być noszenie pończoch uciskowych. Im wcześniej podejmiemy działania, tym lepiej.

 

Zauważyłam, że na łydce mam maleńkie niebieskawe naczynka krwionośne. Co mogę z tym zrobić?

Tak zwane „pajączki” to zdrowe, czerwone lub niebieskie naczynia włosowate, które po prostu znajdują się bardzo blisko powierzchni skóry. W większości przypadków jest to raczej problem kosmetyczny niż medyczny. Wszystkie środki stymulujące mikrokrążenie naczyń włosowatych, takie jak regularne ćwiczenia mięśni nóg, uprawianie sportów, utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała czy stosowanie np. żelu Lioton 1000, mogą poprawić sytuację i ograniczyć powstawanie kolejnych „pajączków”. Bardzo widoczne naczynia krwionośne można usunąć chirurgicznie w ramach zabiegu zwanego skleroterapią lub przy użyciu lasera.

 

Czy można mieć żylaki w wieku 21 lat?

Ponieważ niektóre osoby mogą mieć genetyczne predyspozycje do żylaków, nawet młodzi ludzie (głównie kobiety) mogą cierpieć z powodu opuchniętych i bolesnych nóg. Zazwyczaj choroba ta rozwija się etapami przez pewien czas. W zaawansowanych stadiach lekarz – flebolog (specjalista od problemów żylnych) może po intensywnych badaniach rozważyć różne formy terapii (np. przeprowadzenie operacji).

 

Co pomaga zmniejszyć objawy niewydolności żylnej?

Produkty takie jak żel Lioton 1000 zmniejszają dyskomfort i obrzęki nóg, przynosząc natychmiastową ulgę i uczucie lekkości. Uczucie chłodzenia połączone z techniką wmasowywania żelu Lioton 1000 dodatkowo łagodzi napięcie i obrzęki. Zawarta w nim heparyna pomaga poprawić mikrokrążenie, zmniejsza ból, opuchnięcie i zaczerwienienie. Ponadto, jeżeli w codziennym życiu dużo siedzimy lub stoimy, należy rozważyć noszenie uciskowych rajstop. Rajstopy te pomagają mięśniom i żyłom przepompować krew z powrotem do serca.

 

Nazwa produktu leczniczego: Lioton 1000; 8,5 mg (1000 j.m.)/g, żel. Skład i postać farmaceutyczna: 1 g żelu zawiera 8,5 mg (1000 j.m.) heparyny sodowej (Heparinum natricum). Wskazania terapeutyczne do stosowania: Leczenie wspomagające w: chorobach żył powierzchownych takich, jak: zapalenia żył, zakrzepowym zapaleniu żył, żylakach kończyn dolnych; krwiakach podskórnych, stłuczeniach, obrzękach. Przeciwwskazania: Produktu leczniczego Lioton 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na heparynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych produktu leczniczego. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i parahydroksybenzoesanu propylu, jako substancji pomocniczych, nie należy stosować produktu leczniczego u osób z alergią na parabeny. Podmiot odpowiedzialny: A. MENARINI Industrie Farmaceutiche Riunite s.r.l. ;3 Via Sette Santi, 50131 Florencja, Włochy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Berlin-Chemie / Menarini